title karczma

Typowy wiecór w karczmie. Ty, kufel ciemnego piwa i podsłuchiwanie opowieści potężnych wojów ze stolika obok. Nie jesteś przecież ani tak silny, odważny, ani sprytny, by móc samemu zabawiać i zadziwiać tłumy. Có;ż, takie życie. Po kilku następnych kufelkach i historiach o ognistych smokach, ukrytych skarbach i nikczemnych czarnoksiężnikach nabierasz pragnienia samemu zaznać żywota awanturnika. Jednak nie tak szybko!
Ze swoim dość ograniczonym arsenałem i doświadczeniem z pewnością będziesz najpierw musiał zebrać drużynę…
Cóż, czasy Mścigniewa już dawno przeminęły, więc może zaczniesz od przekonania jego? Z pewnością pomoże w tym rozluźniona i zakrapiana piwem i miodem karczemna atmosfera!

 


Karczemne opowieści to gra karciana, w której gracze budują swoje talie. Talia gracza składa się z żądnych przygód i sławy awanturników.
Każda z 15 postaci występujących w grze posiada własną unikatową zdolność. Dlatego odpowiedni wybór postaci, których gracze będą werbować, ma bezpośredni wpływ na zwycięstwo. Należy tak dobierać członków drużyny by ich zdolności uzupełniały się podczas wypraw, w których będą brali udział.
Mimo prostych zasad zwycięstwo nie przychodzi łatwo. Gracze będą musieli wykazać się zdolnością strategicznego myślenia, długofalowego planowania i szybkiego reagowania na posunięcia przeciwników.

 


autor: Krzysztof Matusik
ilość graczy: 2-4, wiek graczy: 12+, czas gry: 30-60 minut

 

Zawartość:
- 98 kart Postaci,
- 1 karta Karczmarza,
- 1 karta Karczmy,
- 8 kart pomocy dla graczy,
- 36 kafli Wyzwań,
- 30 żetonów,
- instrukcja w języku polskim.

 
tavern01.jpgtavern02.jpgtavern03.jpgtavern04.jpgtavern05.jpgtavern06.jpgtavern07.jpgtavern08.jpg

 

l zobacz

Blog na wolny czas recenzja (PL)
Planszówki we dwoje recenzja (PL)
Okiem Powermilka recenzja (PL)
Games Fanatic recenzja (PL)
Boardgamegeek baza gier (EN)
Spiel 2016 videoprezentacja (EN)
 

l pobierz

Karczemne opowieści instrukcja (PL)
Tavern's Tales instrukcja (EN)