title morpheus

Hypnos po wielu tysiącleciach schodzi w końcu ze sceny. Wraz z jego odejściem na tronie zasiada Morfeusz, jego syn i do tej pory prawa ręka. Morfeusz musi zadbać, aby sny wychodziły z Onirii do świata i umysłów śmiertelników co najmniej w takim samym tempie jak do tej pory, inaczej Ziemię czeka myślowy regres a Onirię – zagłada. Śmiertelnicy potrzebują snów by myśleć, zapamiętywać i rozbudzać wyobraźnie, Oniria potrzebuje śniących ludzi by istnieć – bez śniących Oniria pozostanie bez energii.
Jednak Morfeusz nie jest w stanie sam zarządzać Królestwem Snów i jednocześnie owe sny sporządzać i zsyłać. Dlatego właśnie potrzebuje asystenta. Ogłasza konkurs – Tkacze snów mają trzy miesiące na utkanie jak najwięcej i jak najbardziej buchających energią oniryczną snów – najlepszy z nich zostanie prawą ręką Morfeusza.
Postaraj się, byś to właśnie ty wsławił się największą wprawą w tkaniu snów!Morfeusz to gra dla 2-4 graczy, w której będą oni tworzyć sny. Tkacze snów (gracze) będą podróżować przez krainę Onirii dokładnie trzy miesiące czasu gry, co równa się 21 turom. Gracze będą podczas swojej podróży zbierać różne zasoby, w tym najbardziej kluczowe, czyli esencje, które posłużą do tworzenia snów. Gracz, który stworzy najpotężniejsze sny i uzbiera najwięcej punktów zwycięstwa wygra grę, tym samym zostając asystentem i prawą ręką Morfeusza.

 


autor: Krzysztof Matusik
ilość graczy: 2-4, wiek graczy: 10+, czas gry: 30-60 minut

 

Zawartość:
- 8 elementów Planszy,
- 4 kafle Faz księżyca,
- 27 kafli Snów,
- 48 żetonów Piór,
- 14 żetonów Kronitu,
- 12 żetonów Onirytu,
- 84 żetony Esencji,
- 5 kostek sześciennych,
- drewniany znacznik,
- instrukcja w języku polskim.

 
morpheus01.jpgmorpheus02.jpgmorpheus03.jpgmorpheus04.jpgmorpheus05.jpgmorpheus06.jpgmorpheus07.jpgmorpheus08.jpg

 

l zobacz

Znad Planszy - Scheherezade recenzja (PL)
Blog na wolny czas recenzja (PL)
Blueberrypuddingcake videorecenzja (PL)
Blueberrypuddingcake video jak grać (PL)
Dice Tower videorecenzja (EN)
Step-by-step video jak grać (EN)
Spiel 2016 videoprezentacja (EN)
Boardgamegeek baza gier (EN)
 

l pobierz

Morpheus - dream making game instrukcja (PL)
Morpheus - dream making game instrukcja (EN)