title kameleony

Witaj na Madagaskarze, gdzie zawsze świeci słońce, a kameleony są niewidzialne. No właśnie kameleony – mistrzowie kamuflażu. Łap aparat i wyrusz z nami w podróż po wyspie by uwiecznić na zdjęciach te kolorowe zwierzęta.
Kameleony nie będą jednak czekały w nieskończoność. Musisz być szybki, bo dźwięk i błysk flesza płoszą strachliwe kameleony!

Z tego to powodu, tylko jeden z was w danym czasie będzie mógł sfotografować danego kameleona. Wolniejsi gracze będą musieli poczekać, aż pojawi się on ponownie.

Pora na kameleona to dynamiczna, sympatyczna gra familijno-imprezowa. Gracze podczas każdej z tur będą starali się zrobić zdjęcie kameleonowi poprzez schwycenie kafla z odpowiednim miejscem i czasem. Jednak muszą być szybsi od przeciwników i wybrać odpowiedni moment na wciśnięcie migawki. Każdy kafel przedstawia miejsce oraz odpowiedni czas. Złapanie kafla z odpowiednim miejscem nie stanowi większego problemu. Natomiast odpowiedni czas zależy od ilości już sfotografowanych przez wszystkich graczy kameleonów. Jest 6 rodzajów kameleonów. Gracz, który jako pierwszy złapie wszystkie okazy zostaje zwycięzcą!
Gra posiada kilka stopni trudności.

 


autorzy: Krzysztof Matusik, Aleksander Biela
ilość graczy: 2-6, wiek graczy: 6+, czas gry: 15-30 minut

 

Zawartość:
- 42 karty Kameleonów,
- 36 dużych okrągłych kafli Miejsc,
- instrukcja w języku polskim.

 
pora_na_kameleona01.jpgpora_na_kameleona02.jpgpora_na_kameleona03.jpgpora_na_kameleona04.jpgpora_na_kameleona05.jpgpora_na_kameleona06.jpgpora_na_kameleona07.jpgpora_na_kameleona08.jpg

 

Zobacz koniecznie:

Znad Planszy - Scheherezade recenzja (PL)
Blog na wolny czas recenzja (PL)
Planszówki we dwoje recenzja (PL)
Serwis gameby.pl recenzja (PL)
boardgamegeek baza gier (EN)
 

Materiały do pobrania:

Pora na kameleona instrukcja (PL)
Chameleon Time instrukcja (EN)